Yönetim Danışmanlığı

Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri

Yönetim danışmanlığı, yöneticilerin, organizasyonlarının karşılaştıkları pratik sorunları analiz etmelerine ve çözüme kavuşturmalarına, organizasyonun performansını artırmalarına, diğer yöneticilerin ve organizasyonların deneyimlerinden ders almalarına ve yeni iş fırsatlarını kullanmalarına yardımcı olan faydalı bir profesyonel hizmet sunumudur.

Dünya çapındaki yüz binlerce özel şirket ve kamu kuruluşu, eğitim, proje yönetimi, bilgi teknolojisi danışmanlığı, finansal tavsiye, hukuki tavsiye, denetim, mühendislik danışmanlığı ve diğer profesyonel hizmetlerden ayrı olarak veya bunlarla bir arada yönetim danışmanlarının hizmetlerinden faydalanmıştır.

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 1950’li yılların başından bu yana yönetim ve küçük işletmelerin gelişimi ve istihdamın teşvik edilmesi konularında aktif bir şekilde çalışmaktadır. Yönetim danışmanlığı ve etkili danışmanlık uygulamalarının teşvik edilmesi, hızlı bir şekilde, Optimal Denetim olarak faaliyetlerimiz için güçlü araçtır.

Teknik işbirliği projeleri yoluyla, ILO ekonominin muhtelif sektörleri için yerel danışmanlık hizmetlerinin tesis edilmesinde ve yönetim danışmanlarının ve eğitimcilerinin geliştirilmesinde pek çok üye ülkeye yardım sağlamıştır. Hâlihazırda, ILO çok sayıda farklı program vasıtasıyla danışmanlık hizmetlerinin önemli bir kullanıcısı ve geliştiricisidir. Yönetim danışmanlığı ile ilgili geniş kapsamlı, uygulamaya yönelik bir kılavuzun geliştirilmesi ile ilgili acil taleplere bir yanıt olarak, 1976 ve 1996 seneleri arasında bu kitabın üç nüshası basılmıştır. İngilizce aslının yanısıra 12 farklı dilde (Çince, Çekçe, Fransızca, Macarca, Endonezyaca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Romence ve İspanyolca) basılan bu kitap, hızlı bir şekilde yönetim danışmanlığı konusunda temel bir referans çalışması haline gelmiştir ve dünya çapında binlerce yönetim danışmanı, eğitimci ve danışman müşterisi tarafından kullanılmaktadır.

Yönetim danışmanlarına ait pek çok dernek ve enstitü, üyelerine temel bir referans belgesi ve çalışma materyali olarak bu kitabı tavsiye etmektedir. Bununla birlikte, yönetim danışmanlığı, profesyonel hizmetlerle ilgili dinamik ve hızla değişen bir sektördür. Müşteriler için faydalı ve ilgili bir eser sağlamak için danışmanlar, ekonomik ve sosyal eğilimleri yakından izlemek, müşterilerinin işlerini etkileyebilecek değişiklikleri önceden görmek ve gittikçe daha karmaşık, rekabetçi ve zor bir hal alan bir ortamda müşterinin yüksek performansa erişmesine ve bu performansını devam ettirmesine yardım etmek için tavsiyelerde bulunmak zorundadırlar.

Bilgiye dayalı ekonomi, danışmanlar için duyulan talebin giderek artmasına yol açmakta ve danışmanlar için yeni fırsatlar yaratmaktadır. Yönetim danışmanlığı, bilişim ve iletişim teknolojilerinden, internetten, küreselleşmeden, piyasanın liberalleşmesinden, jeopolitikteki büyük değişimlerden, bölgesel ekonomik gruplaşmaların gelişmesinden, nüfus değişikliklerinden, eğitimin ilerlemesinden, tüketici zevklerinin ve davranışlarının değişmesinden, hükümetlerin ve kamu sektörünün değişen rollerinden ve sayısız pek çok başka gelişmeden etkilenmektedir.

 

 


 

Yeni bir Şirket kuruluşu Maliyet Hesaplamak için Türkiye’nin her yerinden ve yurtdışından aşağıdaki linki tıklayarak formu doldurmak sureti ile tarafımıza mail ya da sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden müşavirliğimize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

ŞİRKET Kuruluş Maliyet Hesaplama ve teklif almak için tıklayınız