Yıl sonunda yapılması gereken hammadde,  yarımamul, mamul ve ticari malların sayımının yanında, demirbaşlar dahil sayımların yapılarak envanterinin çıkartılması ve kayıt altına alınması gerekmektedir.

 

Ayrıca finansal argümanların, kasa,  banka,  portföydeki ve bankalardaki çek ve senetlerinde envanteri çıkartılması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra firmanın kasasında bulunan fazla paraların bankaya yatırılması önem arz etmektedir.

Gerekli finansal mutabakatların, alıcı ve satıcı dahil yapılmalı,  varsa şüpheli alacaklar için mahkemeye başvurularak gider yazılması temin edilmelidir.

Yine yıl sonunda özellik arz eden durumlar için müşavirliğimize başvurmanızda ve istişare etmenizde fayda bulunmaktadır. 

 

Not: Ödenmeyen Sgk primleri gider yazılamayacağı için prim borç ödemesi olan firmaların ödemelerini bu gün yapmaları durumunda gider yazılabileceği umutulmamalıdır.

 

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Daha önce gönderilmiş bültenlerimize buradan http://www.optimaldenetim.com/e-bulten-arsivi/ ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.