İnteraktif Vergi Dairesinde Sunulan Hizmetlere 10 Yeni Hizmet Eklendi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 03.08.2018tarihinde açıklanan "100 Günlük İcraat Programı"nda Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yerine getirilecek eylemler arasında “İnteraktif Vergi Dairesinde sunulan hizmetlere 10 yeni hizmet eklenmesi” eylemi yer almaktadır.

Cumhurbaşkanlığı  100  Günlük  İcraat  Programı  çerçevesinde;  aşağıda  belirtilen  işlemlere  ait başvuruların online olarak İnteraktif Vergi Dairesi ile gerçekleştirilebilmesi mümkün kılınmıştır. Başvuru sahipleri işlemlerine ilişkin işlem adımlarını yine İnteraktif Vergi Dairesi ile takip edebilecekler ve söz konusu işlemlerin sonuçlarına sistem üzerinden erişim sağlayabileceklerdir.100 Günlük İcraat Programı çerçevesinde eklenen yeni hizmetlerimiz:

•Vergi türü değişikliğine ilişkin dilekçe verilmesi,

•Kasko değerine göre MTV düzeltme talebinde bulunulması,

•İletişim bilgilerinin güncellenmesi,

•Sermaye artırımına ilişkin dilekçe verilmesi,

•Engelli vergi indirimi başvurusunda bulunulması,

•Mukimlik belgesi talebinde bulunulması,

•Mahkeme kararına istinaden trafik para cezası tahakkukunun kaldırılması talebinde bulunulması,

•Gayrimenkul sermaye iradına konu malın elden çıkarılması ile gelirin son bulmasına ilişkin dilekçe verilmesi,

•Vergi ceza ihbarnamesinin düzeltilmesi/kaldırılması talebinde bulunulması,

•Adınıza düzenlenen e-Arşiv faturalarının sorgulanması.
Ayrıca devam eden çalışmalar sonucunda aşağıda sayılan işlemlerin de İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden gerçekleştirebilmesi mümkün hale getirilmiştir.

•406 sayılı Telgraf ve Telefon Kanunu kapsamında ödenmesi gereken hazine payına ilişkin özelge talebinde bulunulması,

•Ödeme kaydedici cihaz bilgilerinin sorgulanması,

•Belge basım bilgilerinin sorgulanması,

•Ödeme ve alındı sorgulanması,

•Defter beyan sistemine erişim,Başkanlığımızca önümüzdeki süreçte İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasında yer alan hizmetlerin kapsamının artırılması hedeflenmektedir. İnteraktif Vergi Dairesi hizmetlerine https://ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Daha önce gönderilmiş bültenlerimize buradan http://www.optimaldenetim.com/e-bulten-arsivi/ ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.