Bakanlar Kurulu’nun 19 Mart 2016 tarih ve 29658 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2016/8549 sayılı ”Bağımsız Denetime Tabi Olacak Şirketlerin Belirlenmesine Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar”ı ile, bağımsız denetime tabi olacak sermaye şirketlerinin kapsamı genişletilmiştir. Yapılan değişiklik çerçevesinde, tek başına veya bağlı ortaklıkları ve iştirakleriyle birlikte aşağıdaki üç ölçütten en az ikisini sağlayan sermaye şirketleri bağımsız denetime tabi olacaklardır;

1- Aktif toplamı Kırkmilyon (40.000.000 TL) ve üstü Türk Lirası (Önceki hâli: Aktif toplamı Elli milyon ve üstü Türk Lirası.)

2- Yıllık net satış hasılatı Seksenmilyon (80.000.000 TL) ve üstü Türk Lirası (Önceki hâli: Yıllık net satış hasılatı Yüz milyon ve üstü Türk Lirası.)

3- Çalışan sayısı İkiyüz (200) ve üstü (Önceki hâli: Çalışan sayısı İkiyüz ve üstü.)

Dolayısıyla 2014 ve 2015 yıllarında söz konusu 3 kriterden herhangi ikisini üst üste 2 yıl sağlayan şirketler 2016 yılında bağımsız denetime tabi olacaktır.

Bağımsız Denetçi atamaları en geç 31.03.2016 tarihine kadar yapılması gerekmekte olup, bağımsız denetime tabi olma şartlarını taşıyan şirketlerin tarafımızla irtibata geçmelerinde fayda bulunmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.