Maliye 10 milyar TL’lik vergi kaybını önledi!

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2015 yılında 58 bin 676 mükellefle ilgili vergi incelemesi yaptıklarını, denetimlerde 10 milyar liralık vergi kaçağı tespit ettiklerini ve denetimler sonucunda 18.8 milyar lira ceza uyguladıklarını söyledi.

 

 Ağbal, “Yani 10 milyar lira almamız gereken vergiyi beyan etmemişler, biz de gidip, denetleyip bunu bulmuşuz bir yerlerde” dedi. Ağbal, “Burada ceza kesmekten memnun muyuz? Tabii ki değiliz. Bizim için en ideali mükellefimizin vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirmeleri, bizim de onları bu anlamda teşvik etmemiz” diye konuştu.

 

Zaman zaman dolaylı vergilerin fazla, dolaysız vergilerin az alındığı yönünde eleştirilerle karşılaştıklarını anlatan Ağbal, “Aslında bakıldığında her ülkede en ideali gerçekten de dolaysız vergilerin daha fazla alınması. Ödeme gücü ilkesi bakımından, vergide adalet bakımından ne kadar kazanmışsanız, kazandığınız kadar vergi vermeniz en doğrusu” dedi. 

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.