Merhabalar, 

Bilindiği üzere 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 64. maddesine göre; YEVMİYE defterlerinin kapanış onayı; hesap döneminin altıncı ayının

(Normal hesap dönemlerinde 30 HAZİRAN) sonuna kadar yapılması gerekir.

Buna göre 2016 takvim yılında kullanılan Yevmiye defteri tutmak (e-defter e tabii olmayan) zorunda olan;

• Bilanço esasına göre defter tutan Gelir Vergisi mükellefleri,

• Kolektif Şirketler,

• Adi ortaklıklar, (Bilanço esasına göre defter tutan)

• Anonim Şirketler,

• Limited şirketler,

• İş Ortaklıkları,

• Sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler.

• Adi komandit şirketler,

• Kooperatifler,

• Dernek ve Vakıfların İktisadi işletmeleri,

•  

Yevmiye defterlerinin kapanış onayını (Tasdiki) 30 Haziran 2017 tarihine kadar yaptırmaları zorunludur.

TTK Hükümlerine göre yevmiye defterine kapanış onayının yapılmaması halinde 5.409 TL idari para cezası uygulanır.

Ayrıca, kapanış onayı yapılmamış defterler ticari davalarda delil olarak kabul edilmemektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.