Bazı Bankalar 31 Mayıs Çarşamba Günü Mesai Saatinden Sonra Tahsilat Yapacaktır.

Bilindiği üzere, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan borçluların 2 inci taksitlerini ödeme süreleri ile daha önceki taksitlerini ödemediği için yapılandırması ihlal olan borçluların 1 inci ve 2 nci taksitlerini ödeme süresi 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü sona ermektedir.


Bu nedenle, mükellefler tarafından yapılacak ödemeler nedeniyle vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 30 Mayıs 2017 Salı Günü ve 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 23:59' a kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacaktır.

Kamu bankalarının yanı sıra, Türkiye Bankalar Birliğinin verdiği bilgiye göre, 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı sağlanması amacıyla 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü mesai saatleri dışında da bazı bankalar tarafından tahsilat yapılmasına karar verilmiştir.

Hangi bankanın hangi saate kadar tahsilat yapacağı bilgisi aşağıdaki listede yer almaktadır.

Kamuoyuna duyurulur.

 

BANKA

31.05.2017 Çarşamba Günü Kapanış Saati

AKBANK T.A.Ş. 

19:00. Şubeye gelen müşterilerin işlemlerinin 19:00'a kadar tamamlanamaması halinde o şubelerde saat 21:00'e kadar tahsilat yapılmaya devam edilecektir.

AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş. 

21:00

ANADOLUBANK A.Ş. 

19:00

DENİZBANK A.Ş. 

21:00

BURGAN BANK A.Ş. 

Müşterilerin tahsilat işlemleri tamamlanıncaya kadar Şubeler açık tutulacaktır.

FİBABANKA A.Ş.

21:00

FİNANSBANK A.Ş. 

20:00

ICBC BANK A.Ş.

19:00

ODEA BANK A.Ş. 

21:00

ŞEKERBANK T.A.Ş. 

21:00

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. 

21:00

TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 

21:00

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. 

21:00. .Ancak, bu saat itibariyle şubede işlem sırasında bekleyen müşteri olması halinde bekleyen müşteriler için saat 23.00’e kadar işlem yapılmaya devam edilecektir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. 

31.05.2017 Çarşamba günü, mükelleflerin işlemlerinin mesai saatleri içerisinde sonuçlandırılmasını sağlayacak şekilde planlama yapılmakta olup; belirtilen tarihte ihtiyaç olması halinde yerel, bölgesel veya genel seviyede mesai saati sonrasında da hizmet verilebilecektir.

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. 

21:00

YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. 

21:00

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.