2016 Mart Ayına Sigorta Prim Ödemesi

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü

DUYURU

2016 MART AYINA AİT SİGORTA PRİMİ ÖDEMESİ

Bilindiği üzere, 6770 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 27 nci maddesi ile 1/1/2017 ila 31/12/2017 tarihleri arasında uygulanacak olan asgari ücretin işverene maliyetinin azaltılması hususunda devlet desteği verilmesine ilişkin 5510 sayılı Kanuna eklenen geçici 71 inci madde uyarınca 1/1/2017 tarihinden önce tescil edilmiş olan işyerleri ile yine 1/1/2017 tarihinden sonra tescil edilen/edilecek olan işyerlerinde çalıştırılan sigortalılar için işverenlerine asgari ücret desteği verilmektedir.

Bununla birlikte, anılan Kanunun 28 inci maddesi ile 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa geçici 72 nci madde eklenmiş olup işverenlerimizin 2016/Aralık ayı ile 2017 Ocak ve Şubat aylarında müstehak oldukları asgari ücret destek tutarına esas gün sayısının, günlük 20,70 TL sigorta primi tutarı ile çarpımı sonucunda hesaplanacak sigorta primi borçları sırasıyla 2017 Ekim, Kasım ayı sonu ile 26 Aralık 2017 tarihine kadar ertelenmiş bulunmaktadır.

Bu bağlamda, 2016/Aralık ayı ile 2017 Ocak ve Şubat aylarında sigorta primleri ertelenmiş olan işyerlerinden, bu aylarda borç tahakkuku kalmayanlara hak ettikleri asgari ücret destek tutarlarının mahsubu mümkün olmadığından, 2016/Aralık ayı ile 2017 Ocak ve Şubat aylarına ilişkin hak ettikleri asgari ücret destek tutarlarının mahsubu 2017/Mart ayına ilişkin prim borçlarına yapılmıştır.

Dolayısıyla, ilgili aylarda asgari ücret desteğini hak edip mahsup işlemi yapılamayan işverenlerimizin, 2017/Mart ayı sigorta prim borcu, 2016/Aralık ayı ile 2017 Ocak ve Şubat ayları asgari ücret desteği düşüldükten sonra bankaya yansıtılmıştır.

İşverenlerimize saygıyla duyurulur.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.