DAMGA VERGİSİNE İLİŞKİN YENİ DÜZENLEMELER

Aşağıdaki  sözleşme ler de damga vergisi kaldırıldı!

15.03.2017 tarihinden geçerli olmak üzere binde 9,48 olan damga vergisi, sıfır uygulanacaktır.

• Kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri

• Kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri kapsamında yapı müteahhitleri ile alt yükleniciler arasında düzenlenen inşaat taahhüt sözleşmeleri

• Kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat işlerine ilişkin danışmanlık hizmet sözleşmeleri

• ·         Yapı denetimi hizmet sözleşmeleri

HARÇLAR  KANUNU NA  İLİŞKİN YENİ  DÜZENLEMELER

Tapu Harcı Binde beş oranında  azaldı !

15.03.2017 tarihinden geçerli olmak üzere binde 20 olan tapu  harcı  binde 15 olarak  uygulanacaktır

• Gayrimenkullerin   konut  ve işyerleri  gibi  (kat irtifakı tesis edilmiş olanlar dahil)  devir işlemlerinde gerçek bedeli veya emlak vergisi değeri üzerinden  devir eden ve devir alan için ayrı ayrı hesaplanan tapu harcı 15.03.2017 tarihinden geçerli binde 15 olarak uygulanacaktır.

 

KAYNAK KULLANIMI DESTEKLEME FONU

15.03.2017 tarihinden geçerli olmak üzere yurt dışından sağlanan kredilere KKDF fonu uygulanacaktır.

 Türkiye'de yerleşik kişilerin (Banka ve Finansman şirketleri dışında)  yurt dışından sağladıkları Türk Lirası kredilerde (vadesi 3 yıl ve daha uzun olanlar hariç) Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kesintisi uygulanacaktır.

• Ortalama vadesi bir yıla kadar olanlarda %1 (yüzde bir),

• Bir yıl ve üzeri olanlarda %0 (yüzde sıfır) 

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.