İyi bir lider olmanın 5 yolu

Bazı şeylerin farkında olmak iyi bir lider olmanın kapılarını açabilir.

İyi bir lider olmanın 5 yoluİş yaşantısında iyi bir lider, şirketi ve çalışanları çok önemli yerlere götürebilir. Tabii bu alan yaşamın diğer alanları için de öyle... 
1
   
İyi bir lider olmanın 5 yolu“İyi lider özgün olandır” diyen eğitimci, yazar ve yaşam koçu Sevgi Saybaşılı, iyi bir lider olmanın 5 yolunu şöyle açıklıyor:
2
   
İyi bir lider olmanın 5 yolu1 - Özgün amacın farkındalığı:

İnsanlar, ancak kendileri için gerçekten anlamlı hedeflerin peşinden cesaretle, yılmadan gidebilirler. Özgün benliğimizin amacı, gerçekleştirme potansiyelini içimizde taşıdığımız şeydir.
3
   
İyi bir lider olmanın 5 yolu2 - Duyguların farkındalığı:

Nerede ne hissettiğimizi fark etmek ve bu duyguların mesajlarını algılayabilmek doğru kararlar verebilmenin tek yoludur.
4
   
 
İyi bir lider olmanın 5 yolu3 - Davranışları yöneten değerlerin ve düşünce kalıplarının farkındalığı: 

Sahip olduğumuz bazı düşünce kalıpları ve yargılar, istediğimizi elde etmenin önünde engel olabilirler. Bunları fark etmek ve değiştirmek için çalışmadıkça hedefe ulaşamayız. Değerlerimiz ise davranışlarımızı dikte eder, onlara uymayan şekilde davranmaktan kaçınırız, bu nedenle ne olduklarını net bir şekilde bilip, alacağımız aksiyonları bu doğrultuda planlamamız gerekir.
5
   
İyi bir lider olmanın 5 yolu4 - Yeteneklerin ve güçlü yanların farkındalığı:

Herkesin diğerlerinden daha iyi yaptığı bazı şeyler vardır. Tutkumuz neredeyse yeteneğimiz de o yönde gelişir. Zor zamanların üstesinden gelmek ancak yeteneklerimizi özgün bir şekilde kullanarak mümkün olur.
6
   
İyi bir lider olmanın 5 yolu5 - Sosyal farkındalık:

Etrafımızdaki dünya bizi yansıtır, davranışlarımız çevreye etki eder. Yaptıklarımızla başkalarına katkı sağlamak bizi de yüceltir. Gerçek liderler amaçları doğrultusunda insanlara ilham vererek onların gönüllü katılımını sağlayabilenlerdir.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.