GELİR İDARESİ DUYURUSU

6736 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan tutarların peşin ödeme süresi ile taksitli ödemeyi tercih edenler için ilk taksit ödeme süresi 30 Kasım 2016 tarihinde sona ermiştir.

Anılan Kanundan yararlanmak üzere başvuruda bulunan ve peşin ödemeyi tercih eden mükelleflerden 30 Kasım 2016 tarihine kadar ödemelerini yapmamış olanlar, 2 Ocak 2017 Pazartesi (bu tarih dahil) gününe kadar peşin ödenecek tutarları %1,40 oranında hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte ödemeleri halinde Kanunun getirdiği imkanlardan yararlanabileceklerdir.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi 1 Seri No.lu Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun Genel Tebliğinde yer almaktadır

SGK DUYURUSU

Bilindiği üzere 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunda; 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren zorunlu olan Genel Sağlık Sigortası Prim borçlarının güncellenmesi için daha önce hiç gelir testi yaptırmamış olan vatandaşlarımızın 02 Ocak 2017 tarihine kadar geliri testine mutlaka müracaat etmeleri gerektiği, gelir testi sonucu hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3 oranında tespit edilmesi halinde önceden oluşmuş olan borcun tamamen silineceği, aksi halde çok büyük bir fırsatın kaçırılacağı uyarısında bulunulmuştur.

Bu itibarla; 01 Ocak 2012 tarihi ile 30 Haziran 2016 tarihleri arası Genel Sağlık sigortası kapsamına giren vatandaşlarımızın güncellenecek olan borç miktarını yapılandırması 31 Ocak 2017 tarihinde sona erecek olup, borçlularının bu borçlarını anapara üzerinden peşin veya faizsiz olarak 12 ay eşit taksitle ödeme imkânı bulunmaktadır.

Ayrıca, 25 Kasım 2016 tarihine kadar Kurumumuza olan Sigorta, İşsizlik, Sosyal Güvenlik Destek, İsteğe Bağlı ve Topluluk Sigortası Primleri ile Özel İşlem Vergisi, Eğitime Katkı Payı ve Damga Vergisi borçlarını yapılandırmış olanların, ilk iki taksitlerini mutlaka süresinde ödemesi gerekmekte olup, ilk taksit ödeme süresi ise 02 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

Tüm işveren ve sigortalılarımızın bunu aksatmamalarını, aksi takdirde yapılandırmalarının bozulacağı hususunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.