İTO’dan Nefes Kredisi’ne Destek - NEFES KREDİSİ KAMPANYASI

Odamız Üyesi KOBİ’lerin Yararlanabileceği “Nefes Kredisi” Başvuru Süreci 12 Aralık 2016 Pazartesi Günü Başlıyor.

Sayın Üyemiz, 

KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranlarıdır. Bu doğrultuda, ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, "TOBB Nefes Kredisi" adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında bir protokol imzalanmıştır. Söz konusu projeye Odamız 15 Milyon TL destek çerçevesinde katkıda bulunacaktır. Bu doğrultuda oluşacak 150 Milyon TL tutarındaki kredi hacminden 75 Milyon TL’si Ziraat Bankası, 75 Milyon TL’si ise Denizbank’tan olmak üzere KOBİ olan üyelerimiz yararlanılabilecektir.

 

Ziraat Bankası ve Denizbank’ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

•      Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.

•     Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık % 9,90’dır.

•     Kredi azami limiti İstanbul için (grup iştirakleri dâhil) 150.000 TL’dir.

•        Kredinin teminatı %85 oranında Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile, kalan %15’lik kısım ise ilgili bankanın mevcut kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecektir.  

•     Söz konusu kredide hizmet-imalat sektör ayrımı bulunmamakta, ancak; emlakçılar, kooperatifler, döviz büroları, faktoring firmaları, eczaneler, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler anılan krediden faydalanamayacaktır. (Bizi yine es geçmişler) :)

•     Kredi değerlendirme sürecinde Odamız’ın kredi onayına ilişkin herhangi bir etkisi ve referans olma durumu olmayacaktır. 

 

Nefes Kredisi’ne başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlayacak olup, KOBİ'lerin Nefes Kredisi'ne başvurabilmeleri için öncelikle Odamıza gelerek “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.” ibaresini içeren Faaliyet Belgesi almaları, (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir), daha sonra üyelerimizin Ziraat Bankası ve Denizbank’ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.  

 

Saygılarımızla,

 

Not:

1-) Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek tutar en fazla 250 TL olacak, KGF’nin talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyecektir.  

 

2-) Yukarıda sayılan hususlar dışında ilgili Bankalar tarafından herhangi bir farklı işlem uygulanması halinde tarafımıza bilgi verilmesi gerekmekte olup, gerektiği takdirde ilgili merciler nezdinde girişimde bulunulacaktır.

 

Bilgi İçin:

Burak ÖZTEMEL

İTO Rekabeti Geliştirme Koordinatörlüğü

Tel       : 0212 455 62 37

Faks     : 0212 455 62 38

E-posta : burak.oztemel@ito.org.tr

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen müşavirliğimiz ile irtibata geçiniz. 

Aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Bir ağaç kurtarın... Gerçekten ihtiyacınız yoksa lütfen bu e-postayı yazdırmayın.

 

 

Bu mesaj ve ekleri, mesajda gonderildigi belirtilen kisi/kisilere ozeldir ve gizlidir. Bu mesajin muhatabi olmamaniza ragmen tarafiniza ulasmis olmasi halinde;mesajın gizliligi ve bu gizlilik yukumlulugune uyulmasi zorunlulugu tarafiniz icin de soz konusudur. Zira bu mesajda gizli kalması gereken özel bilgiler olabilir.Mesaj sahibinin izni olmadan içerik ve bilgiler 3. Kişiler ile paylaşılamaz. Mesajı yanlışlıkla aldıysanız, başkalarına aktarmayınız ve kopyalamayınız. Lütfen göndereni uyarınız ve mesajı siliniz. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu mesaj bilgi paylaşım amaçlıdır. Tavsiye veya öneri niteliği taşımaz ve kaynak olarak kullanılamaz.Mesaj ve eklerinde yer alan bilgilerin dogrulugu ve guncelligi konusunda gonderenin ya da sirketimizin herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Sirketimiz mesajin ve bilgilerinin size degisiklige ugrayarakveya gec ulasmasindan, butunlugunun ve gizliliginin korunamamasindan, virus icermesinden veya bilgisayar sisteminize verebilecegi herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

 This message and attachments are confidential and intended solely for the individual(s) stated in this message. If you received this message although you are not the addressee, you are responsible to keep the message confidential. The sender has no responsibility for the accuracy or correctness of the information in the message  and its attachments. Our company shall have no liability for any changes or late receiving, loss of integrity and confidentiality, viruses and any damages caused in anyway to your computer system.